Chrześcijanie

Forum dla prawdziwych chrześcijan.


#1 2008-01-04 20:27:51

anioł

Katechumen

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 65

Święta

Żyjemy w kraju chrześcijańskim(zdecydowana większość wyznaje tę religie) i obchodzimy święta chrześcijańskie. Niedawno było Boże Narodzenie. Wydaje mi się, że święta w Polsce nie są już obchodzone z wewnętrznej potrzeby, ale z tradyji. Ludzie ozdabiają choinke, przygotowywują potrawy na wigilie, ale tak w gruncie rzeczy nie wiedzą nawet co świętują. Nie mówie tu tylko o Bożym Narodzeniu, ale i innych świętach. Może nie mam racji...co wy o tym myślicie?

Offline

 

#2 2008-01-08 21:50:40

Qik

Administrator

2688511
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2006-12-06
Posty: 387
Punktów :   

Re: Święta

Nie pamiętam żeby kiedyś to było obchodzone jako nie tradycja szczerze powiedziawszy Taki kraj. Coś na zasadzie. Chociaż nie dziwię się że to święto nie ma takiej mocy jak kiedyś, bo ludzie dowiedzieli się skąd tak naprawdę się wzieło i ze to poprostu kolejny raz jest połączenie pogaństwa z chrześcijaństwem "żeby nie było problemów". To całe wielkie sprzatanie dla samego sprzątania, i wielkie zakupy dla samych zakupów. Komercha

PS. Uważaj z tymi statystykami


"...Your love is amazing, steady and unchanging..." "... everybody jump around in a house of GOD!"

Offline

 

#3 2008-01-09 19:02:26

Wituchna:)

Student Bożego Słowa

9616533
Zarejestrowany: 2006-12-27
Posty: 107
Punktów :   

Re: Święta

Myślę, że jes to zbyt daleko idące stwierdzenie.
Fakt, Świąta Bożego Narodzenia były, są i na pewno będą przez niektórych kojarzone ze świątecznymi promocjami w supermarketach i z kolejnym dniem wolnym od szkoły.
Ale bez przesady. Jest także wiele miejsc gdzie istnieje ta metaforyczna "magia". Trzeba tylko dobrze poszukać

Pozdrawiam.


Nie możemy dodać dni naszemu życiu,
ale możemy dodać życia naszym dniom!

Offline

 

#4 2008-01-11 22:34:48

anioł

Katechumen

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 65

Re: Święta

Qik- myślę, że ludzie nie wiedzą skąd się wzieło to święto. Chociaż prawdą jest, że data jest taka sama jak pewne święto pogańskie, ale gdzybyś się zapytał przypadkowo spotkanej osobie na ulicy, czy wie skąd się wzięło to by chyba nie odpowiedziała poprawnie(żeby nie było nic o statystykach to w mojej klasie chyba nikt o tym nie wie). Chyba to nie jest ten powód.Tak właściwie to czemu krytykujesz chrześcijan?

P.S. o co ci chodzi z tymi statystykami?

Wiruchna- pewnie masz racje.

A tak właściwie jak wy przeżywacie Święta Bożego Narodzenia?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lightning.pun.pl www.swiatgier.pun.pl www.pomorskiewesele.pun.pl www.tspol.pun.pl www.ntsdsite.pun.pl