Chrześcijanie

Forum dla prawdziwych chrześcijan.


#1 2007-06-21 12:25:03

Wituchna:)

Student Bożego Słowa

9616533
Zarejestrowany: 2006-12-27
Posty: 107
Punktów :   

Zazdrość.

Chciałabym poruszyć temat zazdrości, bo jak wiadomo jest ona jednym z grzechów głównych. Grzech ciężki jest popełniany świadomie (ja tak to rozumiem). Czy zazdrość jest umyślna? Przecież nie da się zapanować nad uczuciem zazdrości...A może się da? Ja osobiście przyznam, że mam z tym mały problem... (Chodzi o zazdrość o drugiego człowieka) więc jeśli wiecie jak zapoanować nad zazdrością to prosze piszcie...


Nie możemy dodać dni naszemu życiu,
ale możemy dodać życia naszym dniom!

Offline

 

#2 2007-06-25 22:24:48

Qik

Administrator

2688511
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2006-12-06
Posty: 387
Punktów :   

Re: Zazdrość.

Pojęcie grzechów głównych to teoria. Tak samo jak grzechy ciężkie czy inne. Grzech to grzech, a karą za grzech jest śmierć. Możesz modlić się o panowanie nad tego rodzaju grzechem. Ja się tak modlę. W moim przypadku były to jakieś myśli dotyczące seksu. Na szczęście znalazłem wyjście - za każdym razem kiedy przychodzą mówię: "Szatanie, w imieniu Jezusa odejdź odemnie..." albo "w imieniu Jezusa Chrystusa - Niech odejdą ode mnie te myśli". Zawsze działa.


"...Your love is amazing, steady and unchanging..." "... everybody jump around in a house of GOD!"

Offline

 

#3 2007-07-05 20:18:26

anioł

Katechumen

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 65

Re: Zazdrość.

Tak uwarza religia Zielonoświątkowców. Według religii katolickiej (którą ja wyznaje) sama zazdrość nie jest niczym złym. Jest to poprostu uczucie. Bóg sam mówi w starym testamęcie, że jest Bogiem zazdrosnym. Tak jak gniew. Bóg też się gniewa. Dopiero kiedy kierując się zazdrością (czy gniewem) i wyrządzając drugiemu krzywde popełniamy grzech. Jest też różnica pomiędzy grzechem ciężkim i lekkim(w religi katolickiej), ale nie będę tego tłumaczyła, bo nie chce zbaczać z tematu.

Offline

 

#4 2007-07-13 14:27:20

Domii

Ewangelista

7853521
Zarejestrowany: 2006-12-18
Posty: 127

Re: Zazdrość.

zazdrość złym ale dopiero kiedy sami w sobie podtrzymujemy specjanie to uczucie. potem instynkt człowieka może doprowadzić... do grzechu poprostu. fakt faktem ale Bóg chce dla nas dobrze i mysle że jest zazdrosny jeśli sie oddalamy od Niego...

Offline

 

#5 2007-07-31 10:50:42

Qik

Administrator

2688511
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2006-12-06
Posty: 387
Punktów :   

Re: Zazdrość.

Zazdrość jest zła w każdym rodzaju. Bynajmniej tak biblia mówi. Nie pisze w Biblii że kiedy komuś robie krzywde tylko że za każdym razem. Na tym polega właśnie grzeszenie myślami przed którym przestrzegał Jezus Chrystus.

PS. Nie ma czegoś takiego jak RELIGIA ZIELONOŚWIĄTKOWCÓW czy RELIGIA KATOLICKA. Poprostu staje się perzed wyborem - wybieramy Biblię czy coś co wymyślił człowiek?


"...Your love is amazing, steady and unchanging..." "... everybody jump around in a house of GOD!"

Offline

 

#6 2007-08-07 16:48:01

Wituchna:)

Student Bożego Słowa

9616533
Zarejestrowany: 2006-12-27
Posty: 107
Punktów :   

Re: Zazdrość.

Dziękuję bardzo:)


Nie możemy dodać dni naszemu życiu,
ale możemy dodać życia naszym dniom!

Offline

 

#7 2007-08-22 14:06:49

anioł

Katechumen

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 65

Re: Zazdrość.

"Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzących nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu-tych, którzy Mnie nienawidzą"(Pwt 5,9)
P.S. Przepraszam za te podziały, troche mnie poniosło. Mam nadzieje, że się na mnie nie pogniewaliście.

Ostatnio edytowany przez anioł (2007-08-22 15:02:30)

Offline

 

#8 2007-08-28 16:17:49

Qik

Administrator

2688511
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2006-12-06
Posty: 387
Punktów :   

Re: Zazdrość.

Dobry fragment przytoczyłaś. Bóg zakazuje nam zazdrości bo my robimy sobie nią krzywdę, ale sam zazdrości by wyrazić jak bardzo nas kocha.


"...Your love is amazing, steady and unchanging..." "... everybody jump around in a house of GOD!"

Offline

 

#9 2007-09-02 19:08:26

anioł

Katechumen

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 65

Re: Zazdrość.

Ja się grzecznie z Tobą nie zgodze...
Zazdrość to tylko uczucie, nie jest samo w sobie złe. To tak samo jak np. strach. Nie opanujesz strachu tak łatwo, a może ci on pomóc, albo przeszkodzić. Pomóc ci może gdy cię mobilizuje np. goni cię wilk i ty przyśpieszasz bo się go boisz i dzięki temu uciekasz. Może też być zły gdy cię sparaliżuje i przez to zrobisz jakąś głupote.
Tak samo zazdrość. Możesz być zazdrosny i przez to zrobić komuś jakąś przykrość. Możesz też być zazdrosny i nic z tym nie robić, poprostu nikomu nie robić przykrości z tego powodu że czegoś komuś zazdrościsz i cieszyć się z tego co masz. Może też być dobry gdy cię mobilizuje np. zazdościsz komuś dobrych stopni i zaczynasz się więcej uczyć.
A co do Boga to on stworzył to uczucie i chciał byśmy się dobrze nim posługiwali. Jesteśmy stworzeni na jego obraz więc skoro on jest zazdrosny to i my. Tylko że my jesteśmy słabi i dlatego czasem źle je wykorzystujemy.

Offline

 

#10 2007-09-12 18:00:59

Qik

Administrator

2688511
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2006-12-06
Posty: 387
Punktów :   

Re: Zazdrość.

No to już filozofia. Bynajmniej nie znam osoby, która zazdrością nie skrzywdziła kogoś, albo nie zasmuciła Boga tym co ma w sercu.


"...Your love is amazing, steady and unchanging..." "... everybody jump around in a house of GOD!"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pomorskiewesele.pun.pl www.zzip15.pun.pl www.tspol.pun.pl www.ntsdsite.pun.pl www.lightning.pun.pl