Chrześcijanie

Forum dla prawdziwych chrześcijan.


#31 2007-04-08 14:30:55

madziulla_14

Katechumen

6373000
Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2007-02-02
Posty: 47
WWW

Re: Miłość

Nie no miłość ten swiat uważa, że jeśli kogoś kochamy to mamy nie równo pod sufitem. Dokładnie tak.... Kiedyś w trakcie rozmowy z moją koleżanką usłyszałam zdanie brzmiące mniej wiecej tak:,, Po co komu chodzić z chłopakiem jedna noc i już po co komu ceregiele  jutro i tak bedzie następny" Kiedy ja usłyszałam, aż mnie zamórowało i tak sobie taz myślę czego uczy nas ten swiat ?? Gdzie się tylko nie obrucić słychać o zdradach i gwałtach. Otworzysz gazetę wszędzie tylko przświtujące ciuchy i moda zgodna z sloganem  :im mniej tym lepiej. Jeśli ktoś nie wyzywa i nie obgaduje jest wysmiewany i gnębiony. A gdzie w tym całym nowoczesnym świecie miejsce na miłość, Na czułe słowo, na dobrodź ?? NIE MA GO !!!!!! Okazywanie uczuć jest zakazane przez ten swiat. Im szczelnijszą maske założysz tym lepiej żeby przypadkiem nie wyszła spod niej zadna łuza....A przecież miłość przyjaźń to najlepsze uczucia naj wiecej dające i sprawiajace, ze chce się żyća wiecie czemu teraz nie ma czasu ani mniejsca na milosc w wspólczesnym świecie ?? Bo miłość wychodzi od Boga i jest dobrocią, a swiat nie chce tego znac bo  nie zna Jezusa. Jednak my wierzacy w Pana mamy miłość w sobie i znamy ja bo jestesmy połączeni ze źródłem wody żywej Bgiem. Musimy pokazywać ludzia ze siata drogę przez to co robimy. Jest to nasz obnowiazek jako Dzieci Bożych. Nie mozemy nikigo nauczyc miłości, ale możemy pokazać mu ją i sprawić, że jej zapragnie Przyjdzie do Pana, a On mu ją da.Jeśli będziemy rozsiewać miłość więcej ludzi bedzie jej pragnąć i więcej ludzi będzie rozdawać miłość, a liczba Dzieci Bożych będzie  rosła i wiecej bedzie cudów których tak bardzo pragniemy czyż nie ?? Wiecej Żywych istot dla Boga. Nie mów,  ze nie możesz srobić wiele, bo jestes Bożym dzieckiem i Jego przyjacielem. Nie śpijmy, ale działajmy by gdy Pan przyjdzie mogli byśmy stać na to gogowi i z uśmiechem na ustach móc powiedzieć:Ojcze już jestes, a ja czekałam i pracowałam. Nie  Spi, ale czyń  Ty nie musisz ginac możesz  jak Jezus rozdawać miłość. Pan Cie do tego upowaznił bo ty jestes także ważny. Ty nie przyszedłeś by umierać lecz by życ. Wolnym w Panu być. WiecWiec biegnij i mów o tym jak Pan uwolnił cie. Zwiastój Pan napewno tego chce. Pamietaj masz dość odwagi Pan z Roba On Cię będzie prowadził tą drogą.

Czułam, że powinnam to napisac może to głupie, ale tak czułam.
Pa pa

Offline

 

#32 2007-04-09 21:27:13

Domii

Ewangelista

7853521
Zarejestrowany: 2006-12-18
Posty: 127

Re: Miłość

ktoś słuszał piosenke Happysada "miłośc" ? refren jest mądry...
Madziulello to nie jest głupie....

Offline

 

#33 2007-04-11 14:33:41

God's Property

Student Bożego Słowa

5702762
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2006-12-07
Posty: 103

Re: Miłość

madziulla_14 napisał:

Gdzie się tylko nie obrucić słychać o zdradach i gwałtach (...) Jeśli ktoś nie wyzywa i nie obgaduje jest wysmiewany i gnębiony.

Z tym się nie zgodzę... 

  1. Chociażby w czasie tegorocznych świąt Wielkanocnych można było zauważyć jak świat patrzy na miłość. Zapewniam, że nie spędziłam całych świąt przed telewizorem (w końcu kiedyś trzeba jeszcze jeść ), ale zdążyłam obejrzeć fragmenty 3 filmów, których tematem przewodnim była piękna, młodzieńcza, miłość. Wideoteki, repertuary kin, teatrów... Nie wiem jak Ty, ale ja widzę spory popyt na romantyzm... Ludzie w dzisiejszych czasach szukają miłości wszędzie, z wyjątkiem tego najbardziej oczywistego miejsca...

  2. Nikogo nie wyzywam, nie obgaduję, a gnębiona, czy wyśmiewana (przynajmniej przez to ) nie jestem.

Offline

 

#34 2007-04-12 16:50:49

Qik

Administrator

2688511
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2006-12-06
Posty: 387
Punktów :   

Re: Miłość

1. To jest ta miłość której wszyscy szukają, ale wymagająca od nich wiele wiec sie poddaja i wybieraja tą drugą "miłość" (aż to głupio brzmi). Jakbyś próbowała życ jak w filmie to oni Ci to wypomną i powiedzą że żyjesz w innym świecie.

2. Jak mnie bluzgają i odbluzgam to jestem zwycięscą. Jak mnie zbluzgają i nieodbluzgam to jestem przegrany.


"...Your love is amazing, steady and unchanging..." "... everybody jump around in a house of GOD!"

Offline

 

#35 2007-04-14 22:19:27

anioł

Katechumen

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 65

Re: Miłość

Zło bardziej rzuca się w oczu niż dobro. Dobro jest ciche i może dlatego go nie wiedzisz. Pewnie dlatego uważasz, że NIE MA GO !!!!!! (miejsca na miłość). Ale ono jest. Rozejrzyj się. Wokoło jest mnóstwo miłości, tylko trzeba ją dostrzec.

Offline

 

#36 2007-04-15 11:04:13

Wituchna:)

Student Bożego Słowa

9616533
Zarejestrowany: 2006-12-27
Posty: 107
Punktów :   

Re: Miłość

Tak! Jeśli chcemy dostrzeć miłość to widzimy ją... Choćby w przelatującej obok biedronce Chciałam wrócić jeszcze do tej miłości międzyludzkiej... Czy dużą 'przeszkodę' bądź bardzą ważną rolę odgrywa tu wiek? Chodzi mi o to... Jak myslicie jak badzo różnica wieku pomiędzy ludźmi jest ważna? Jak bardzo powinniśmy się nią kierować?


Nie możemy dodać dni naszemu życiu,
ale możemy dodać życia naszym dniom!

Offline

 

#37 2007-04-15 14:47:43

God's Property

Student Bożego Słowa

5702762
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2006-12-07
Posty: 103

Re: Miłość

W sensie par małżeńskich? Trudno udawać, że nie ma to najmniejszego znaczenia... Choć zdarza się to rzadko, myślę, że taka międzypokoleniowa... a raczej nadpokoleniowa miłość jest możliwa Czy mamy zwracać uwagę na taką przeszkodę? Chyba nie. Bo jakie ma to znaczenie dla dwojga kochających się ludzi? Ważne tylko, żeby obydwoje zdawali sobie sprawę z trudności z jakimi będą się zmagać. Biologicznymi, bo przecież jedna osoba zawsze będzie musiała opiekować się w pewnym wieku tą drugą lub np. społecznymi, czyli brakiem akceptacji i sceptycznym podejściem do ich uczucia...

Offline

 

#38 2007-04-28 16:03:05

Qik

Administrator

2688511
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2006-12-06
Posty: 387
Punktów :   

Re: Miłość

A ja myślę że jak Bóg zaplanuje związek to taki pokoleniowy. Przynajmniej tak zauważyłem w biblii, że zawsze związki były w tym samym wieku mniej więcej. CHociaż tego nie jestem pewny.


"...Your love is amazing, steady and unchanging..." "... everybody jump around in a house of GOD!"

Offline

 

#39 2007-04-28 21:48:44

Wituchna:)

Student Bożego Słowa

9616533
Zarejestrowany: 2006-12-27
Posty: 107
Punktów :   

Re: Miłość

Zależy jak rozumiesz słowo 'pokoleniowy'...? To pojęcie względne Dla jednych 6 lat różnicy  to dużo a dla innych 20 to niewiele... To wszystko zależy od człowieka i jego poglądu...


Nie możemy dodać dni naszemu życiu,
ale możemy dodać życia naszym dniom!

Offline

 

#40 2007-04-29 13:51:25

Qik

Administrator

2688511
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2006-12-06
Posty: 387
Punktów :   

Re: Miłość

Dla mnie różnica pokolenia to taka, że dana osoba mogła by być moim ojcem . A podręcznikowo to chyba 5 lat.


"...Your love is amazing, steady and unchanging..." "... everybody jump around in a house of GOD!"

Offline

 

#41 2007-05-02 18:25:38

Wituchna:)

Student Bożego Słowa

9616533
Zarejestrowany: 2006-12-27
Posty: 107
Punktów :   

Re: Miłość

Podręcznikowo...A co podręcznik może wiedzieć?! W końcu prawdziwa miłosć
'wszystko przetrwa
(...)
we wszystkim pokłada nadzieję...'

Prawdziwa...


Nie możemy dodać dni naszemu życiu,
ale możemy dodać życia naszym dniom!

Offline

 

#42 2007-05-04 16:09:48

Qik

Administrator

2688511
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2006-12-06
Posty: 387
Punktów :   

Re: Miłość

Ale akurat nie mówiłem o miłości w podręczniku tylko o pokoleniu w podręczniku


"...Your love is amazing, steady and unchanging..." "... everybody jump around in a house of GOD!"

Offline

 

#43 2007-07-21 16:50:19

anioł

Katechumen

Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 65

Re: Miłość

Pomiędzy moim dziadkiem, a babcią jest 10 lat różnicy(podręcznikowo inne pokolenie ). Mimo to kochają się prawdziwą miłością, to widać.

Offline

 

#44 2007-07-22 20:33:26

Wituchna:)

Student Bożego Słowa

9616533
Zarejestrowany: 2006-12-27
Posty: 107
Punktów :   

Re: Miłość

Podręczniki nie zawsze mają rację...


Nie możemy dodać dni naszemu życiu,
ale możemy dodać życia naszym dniom!

Offline

 

#45 2007-07-31 10:59:13

Qik

Administrator

2688511
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2006-12-06
Posty: 387
Punktów :   

Re: Miłość

no ale to jest inny przykład. Kiedyś to troche inaczej wyglądało.


"...Your love is amazing, steady and unchanging..." "... everybody jump around in a house of GOD!"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lightning.pun.pl www.zzip15.pun.pl www.pomorskiewesele.pun.pl www.swiatgier.pun.pl www.tspol.pun.pl